6 nežádoucích účinků jablečného octa na naše tělo
Jablečný ocet se stává v posledních letech velice populární hlavně na fórech o zdraví a časopisech o dietách a všemožných sociálních sítích, kde tento přírodní produkt zaručuje snížení váhy i o několik kilogramů. Pití jablečného octa a produkty nebudou fungovat, pokud ho budete pít a nedělat nic navíc. Pojďme se podívat na několik negativních účinků jablečného octa.
1. Špatný na zuby
Konzumace velkého množství jablečného octa může kazit zuby, jelikož obsahuje kyselinu octovou, která narušuje zubní sklovinu. Díky jablečnému octu se zubů také dostávají pryč minerální látky a tím se narušuje struktura. Je tedy důležité, abychom při konzumaci nenechávali jablečný ocet příliš dlouho v ústech. Po octu je vhodné si vyčistit zuby pastou.
2. Nežádoucí účinek pocitu sytosti
Jablečný ocet díky kyselině octové potlačuje v našem těle pocit hladu a snižuje chuť k jídlu. Dlouhodobé užívání může tedy mít za následek i špatný příjem potravy.
3. Málo draslíku
Některé studie poukazují na to, že příliš velká konzumace jablečného octu po delší časové období může způsobit snížení draslíku v našem těle. Jedná se o takzvanou hypokalemii a může se u toho objevit také únava, slabost a nízký krevní tlak.
4. Delší doba vyprázdnění žaludku
Jablečný ocet zpomaluje vyprazdňování žaludku a to díky zamezování hladiny cukru v krvi. Někdy se tak nemusí nutně jednat o negativní účinek a může to i pomoct. Problém nastává, až je to příliš po dlouhou dobu a často.
5. Pálení v hrdle
Popálení hrdla jablečným octem je možné zejména u menších dětí. Zatím nejsou na to dostatečné studie, ale stalo se tak již mnoho případů, kdy měli děti podobný negativní účinek při požití jablečného octa.
6. Pálení pokožky
Jablečný ocet obsahuje kyselinu octovou, která má velmi nízké pH, a tudíž je při kontaktu s pokožkou po delší dobu špatná. Záleží velice na délce aplikace na kůži, ale také na citlivosti.